İkinci Elde En Çok Satan Otomobiller Neler?

Tarafından   Mart 16, 2017

İkinci Elde En Çok Satan Otomobiller Neler?

Sıfır kilometre otomobil aldınız. Ancak bir süre sonra model yükseltmek, paraya ihtiyacınız olduğu için yada herhangi bir sebepten dolayı satmak istediniz. En çabuk satılan otomobiller tabii ki bu durumda sizleri avantaja geçirecektir. Satmak istediğiniz otomobili daha hızlı satabilirsiniz. Peki bu markalar neler?

Reanult : Ülkemizde en çok aracı olan firma diyebiliriz. Çünkü yüksek, düşük ve orta seviyeli bütçelere rahatlıkla hitap ettiği için. Fluence, Clio ve Megane bu markanın en çok satılan modellerinden.

Volkswagen: Bu markanın da ikinci el piyasasının canlı olmasının nedeni ise Alman malı olması diyebiliriz. Gerçekten kasa ve motor olarak çok dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Aynı zamanda tasarım olarak da kendi kategorisinde en üst sıralarda yerini almaktadır. Bu markanın en çok satılan modelleri ise, Golf, Passat ve Polo.

Ford : Ford markası özellikle ticari araçlarda iyi bir ivme kazanan isim olmuş durumda. Bu araçlardan da ülkemizde bir hayli bulunmaktadır. Aynı volkswagen gibi dayanıklı ve sağlam bir motorla hizmet vermektedir. Bu özellikleri de ikinci el piyasasında en çok arananlar arasında. Fiesta ve Focus bu markanın en çok satılan modellerinden.

Listenin en üst sıralarında bu üç otomobil firması var. Bu otomobil markalarının ülkemizde çok satması hemde ikinci elinin çok olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi, parçalarının uyguna bulunabilmesi. Otomobil sürenler bilecektir, ufak tefek çizikler, tampon çatlakları, kapı çizikleri ve ezikleri gibi arabanın performansını etkilemeyen ancak görünüşünü bozan kazalar meydana gelebilmektedir. Bu durumlarda parça onarımı ve değişimi için en kolay ve uyguna bulunabilen markalar yukarıda gördüklerinizdir. Bunun nedeni ise Renault ve Ford’un fabrikasının ülkemizde bulunmasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir