İkinci El Otomobil Satışları Bayram Öncesi Arttı

Tarafından   Temmuz 30, 2017

İkinci El Otomobil Satışları Bayram Öncesi Arttı

Sıfır kilometre otomobillerin sürekli zamlanması ve kur farkından dolayı satışlarında az da olsa bir düşüş gerçekleşti. Araç sahibi olmak isteyenler ikinci ellere yöneldi. Bayram öncesi de ikinci el otomobil alımı hızlandı.

30-50 Bin Arası Araçlar Rağbet Görüyor

Kurban Bayramı öncesinde hareketli günler yaşayan ikinci el otomobil piyasasında daha çok 30 ile 50 bin lira arasındaki araçlar rağbet görüyor. Otomatik vitesli araçlar, manuel viteslilere göre daha fazla tercih ediliyor.

Eskişehir’de 160 galericinin faaliyet gösterdiği Oto Center’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urçar, ikinci elde bayram öncesi hareketlilik başladığını, bunda bayrama araçsız girmek istemeyenlerin talebiyle sıfır ve ikinci el araç fiyatları arasındaki makasın giderek açılmasının etkili olduğunu belirtti.

İnsanların alım gücüne göre değerlendirildiğinde de 30-50 bin lira arasındaki araçların yoğun talep gördüğüne işaret eden Urçar, “Araçlarını değiştirmek için satanlar ise galerilere geldiklerinde 30-50 bin liralık araçları bulamadıklarından dolayı sattıklarıyla kalıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir