İkinci El Otomobil Alımında OTO Ekspertiz İçin Bilinmesi Gerekenler

Tarafından   Nisan 21, 2017

İkinci El Otomobil Alımında OTO Ekspertiz İçin Bilinmesi Gerekenler

İkinci el otomobil alacaklar için mutlaka yaptırması gereken ekspertiz konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir? Oto ekspertizleri ne iş yapar? Ekspertiz fiyatları ne kadardır? Oto ekspertizleri hakkında bilmeniz gerekenler yazımızın devamında.

OTO ekspertiz Raporunda Olması Gerekenler

Oto ekspertiz raporu içerisinde bulunan her bir detayın eksiksiz bir şekilde bulunması, kişilerin ikinci el araç alırken dikkat etmeleri gereken hususlar arasında yer almaktadır. Oto ekspertiz raporu içerisinde aracın tamire gidip gitmediği, kaza geçirip geçirmediği, orijinal parçalarının değişip değişmediği gibi önemli bilgiler bulunmaktadır. Oto ekspertizde aracın motoru, yürüyen aksamı, kaporta aksamları, beygir gücü vb. önemli noktaları kontrol edilerek bir rapor şeklinde müşterilere sunulmaktadır.

Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar?

Ucuz olmasından dolayı güvenilir olmayan firmalara yönelmeleri yerine güvenilir olan firmalara yönelmeleri çok daha doğru bir karar olabilmektedir. Oto ekspertiz ücretleri her sene değişkenlik ve markadan markaya farklı olmakla beraber ortalama olarak 100 TL ile 200 TL arasında olduğu belirtilebilir. Bu fiyat servis, marka, araba modeli ve diğer özelliklere göre artabilmekte ya da azalabilmektedir. Bu sebeple en uygun fiyat, güvenilir ve tarafsız bir şekilde belirlenen oto ekspertiz raporları, kişilerin ikinci el araba alırken dikkat etmeleri gereken en önemli husus olmaya devam etmektedir.

Oto ekspertizi yaptırmadan önce internetten araştırılıp memnuniyet ve tavsiye üzerine gidilmesinin daha risksiz olacağı tavsiye edilmektedir.

İkinci el otomobil alırken aracın motor ve dış kasa durumunu anlayamayabilirsiniz. Motordan anlamıyor olabilirsiniz. Ancak bunun için aracınızı mutlaka ekspertize götürmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir