İkinci el Araçlarda Hasar Kayıt Sorgulama

Tarafından   Eylül 5, 2017

İkinci el Araçlarda Hasar Kayıt Sorgulama

Satın alacağınız araçın hasar durumunu öğrenemek için internet üzerinden sorgulama yapmanız mümkün. İnternet aracılığı ile yapılacak sorgulamalar sayesinde kişiler gerekli hizmeti kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Özellikle ikinci el araç alacak kişilerin alacakları aracın hasar durumunu öğrenebilmesi adına sorgulama yapması büyük bir kolaylık sağlar. Böylelikle yapılacak sorgulamalar ile birlikte kişiler almak istediği araçlar için kolay bir şekilde hasar durumu kontrol edilebilmektedir.

Hasar Kontrolü Nasıl Yapılır?

Hasar kontrol işlemlerinin yapılması sırasında kişilerin sigorta bilgi ve gözetim merkezinin kullanması gerekmektedir. Bu merkez aracılığı ile yapılacak işlemler sayesinde kişiler resmi bilgileri öğrenme imkanı elde edecektir. Bu bakımdan sorgulama için bu sistemin kullanılması yeterli olacaktır. Sistem aracılığıyla gerçekleştireceğiniz işlemlerde herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaçların karşılanabilmesi mümkündür. Üstelik sadece kısa bir mesaj ile kişiler kolay bir şekilde sorgulama yapabilmektedir.

Sorgulama işlemleri sırasında tüm bu detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sorgulama yaparken kişilerin araç plakasını kullanması ve bu plakayı 5664’e göndermesi gerekmektedir. Yapacağınız sorgulama sonrasında araç ile ilgili kaza durumunu sizlere yine mesaj olarak gönderilecektir. Bu bakımdan kişiler tek bir sorgulama ile araçların hasar durumunu kontrol altına alabilmektedir. Araç hasarının öğrenilmesi adına gönderilecek olan bu mesajda kişilerin 5 Türk Lirası işlem ücretini ödemesi gerekmektedir. Bu açıdan araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ücretsiz olmadığından dolayı kişilerin gerekli ücretleri ödemesi gerekmektedir. Kişilerin internet üzerinden de sorgulama yapabilmesi mümkündür. Fakat bu sorgulama işlemlerinde kişilerin yine yapacağız sorgulamalarda ücret ödemesi gerekmektedir.

Online Sorgulama

Ücretli bir şekilde yapılacak sorgulamalarda YİNE benzer bir fiyatlandırmaya tabi tutulmaktadır. Bu açıdan her ne kadar internet üzerinden büyük bir imkan sağlanmış olsa da kişilerin araç hasar durumunu kontrol edebilmesi adına kişilerin mutlaka ücretini ödemesi gerekmektedir. Araçlar için hasar kaydı tespit edilirse tüm bu kayıtların resmi bilgiler olduğu unutulmamalıdır. Kişiler alacakları bilgiler doğrultusunda daha güvenli bir şekilde işlem yapma imkânına sahip olmaktadır. Bu bakımdan kişiler araçlar hakkında herhangi bir soru işaretine sahip olduğu durumlarda mutlaka gerekli sorgulamalar ile durum hakkında bilgi almalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir