Hyundai i10 ‘nin Motorlu Taşıtar Vergisi Kaç Para?

Tarafından   Şubat 23, 2017

Hyundai i10 Motorlu Taşıtar Vergisi (MTV) Kaç Para? Türünün en küçük modellerinden biri olarak göze çarpan Hyundai i10 modeli hem fiyat açısından hem de Motorlu Taşıtlar Vergisi bakımından en uygun olan araçların başında geliyor.Genellikle ikinci araç  olarak ya da gençler ya da bayanlar tarafından tercih edilen bu araç için Motorlu Taşıtar Vergisi  0-1300 cc motor sınıfına ve araç yaşına göre her yıl yeniden hesaplanır.

Hyundai i10 bayanlar tarafından kolay bir kullanıma sahip olması açısından Türkiye otomotiv sektörünün tercih edilen küçük araçlarından biri olarak göze çarpıyor. Teknolojik açıdan birçok donanımsal özelliğe de sahip olan i10 modeli Türkiye’de en çok satılan araçlar modelleri arasında ilk sıralarda.

Hyundai i10 aracı da dar bütceliler için alım kolaylığı sağlarken. Geçem yıl en çok satan Hyundai i10 serisinin uygun fiyatı ve küçük motor hacmi ile MTV vergisi diğer büyük sınıflara göre daha avantajlı.

Hyundai i10 avantajlı yakıt performansı , 1000 cc ve 1200 cc motor hacmi seçeneği ile uygun MTV vergisi ödeme avantajı ve geniş iç hacmiyle aile otomobili arayanların gözdesi olma yolunda. Son yıllarda Hyundai i10 onlarca marka ve model arasından en çok satılam araçlar arasından sıyrılıp zirveye yerleşmiş durumda.Son yapılan analizlerde satış rakamları da bu görüşü doğruluyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 23 bine yakın Hyundai i10 ilk defa Motorlu taşıtlar vergisi ödedi. Peki her yıl araç sahipleri tarafından ödenen Hyundai i10 Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar?

Hyundai i10 Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Linki İçin Tıklayınız!!

Hyundai i10 Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri iki taksit ya da tek seferde yapılabiliyor. İki taksitle ödeme yapmak istayan mükellefler 1.taksit ödemelerini 31 Ocak 2,taksit ödemelerini ise 31 Temmuz tarihlerine kadar yapabilir. Ödemeler sitemizde adresini verdiğimiz GİB internet adresinden, anlaşmalı bankalardan ya da internet bankaçılığı üzerinden veya araçın kayıtlı bulunduğu il ve ilçelerdeki vergi daireleri veya defterdarlıklardan yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir