HGS Kaçak ve Yanlış Geçiş Ceza Sorgulama

Tarafından   Eylül 15, 2017

HGS Kaçak ve Yanlış Geçiş Ceza Sorgulama

HGS sistemi kaçak ve yanlış geçiş cezası nasıl öğrenilir? HGS kaçak geçiş ceza sorgulama işlemi nereden yapılır? Hızlı Geçiş Sistemi ceza öğrenme işlemi nasıl ve nereden yapılır yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

HGS Nedir ?

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) 17 Eylül 2012 de PTT ve Karayollarının birlikte çalışması üzerine oluşturularak uygulanmaya geçilen bir sistemdir. Boğaz köprüleri ve otoyolların geçişinde kullanılan bir ücretlendirme sistemidir. Trafiğin geçiş sırasında yoğunlaşmasıyla insanların mağduriyetleri sonrası tepkiler üzerine ihtiyaç duyulmuştur. Projenin mimarı aslında Vendeka Akıllı Ulaşım ve Teknoloji Çözümleri Genel Müdürü Erhan ARK’ tır. Türkiye de 11 milyonun üzerinde HGS kullanıcısı bulunmaktadır. RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisiyle gerçekleşen bir ücretlendirme sistemidir.

HGS Ceza İndirimi

TBMM genel kurulundan geçen torba yasasında HGS cezaları konusunda düzenlemeye gidildi. Ücret ödemeyen sürücülere daha önce en uzak mesafe ücretinin on katı ceza uygulanırken aracın gittiği mesafenin 10 katı olarak değişti.

Günümüzde vatandaşların bu sistem hakkında hakkı şikayetleri artmış bulunuyor. Hesapta bakiye olmadığı zaman kaçak geçiş yapmış görünen sürücülere yedi gün içinde ödeme yapmadığı zaman bu ceza katlanarak sürücünün karşısına çıkıyor. HGS Kaçak Geçiş Sorgulama sisteminde yüzlerce milyar borcum görünen kişiler bu sisteme isyan ediyor. Bakiye yüklemeyi unutan kişiler böyle büyük miktarda cezaların altından kalkamaz , bu duruma bir çare istiyorlar. HGS Kaçak Geçiş cezalarına ilişkin yeni düzenlemeler sayesinde sorunların giderilmesi bekleniyor.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hızlı Geçiş Sistemi’nden (HGS) faydalanan vatandaşlar geçiş sırasında geçiş ihlali yapmış ise bu ihlalleri HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi ile öğrenebilirler. Bu sistemden yararlanmak için hemen aşağıda bulunan HGS sorgulama linkine tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş Sorgula!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir