HGS İptali Nasıl Yapılır?

Tarafından   Temmuz 19, 2017

HGS İptali Nasıl Yapılır?

HGS etiketi ve hesabı iptal etmek kapatmak nasıl yapılır? Otomobilinizi sattınız ancak üzerindeki HGS’yi sökmek kapattırmak istiyorsunuz. İşte HGS nasıl kapatılır sorusunun ayrıntıları yazımızın devamında.

HGS Ürününü Nasıl İptal Edebilirim?

2. el araç alım satımlarda en çok merak edilen konulardan biride plakaya tanımlanmış HGS aboneliğinin iptal edilmesidir. Satmış olduğunuz aracın plakasına tanımlı HGS etiketinin iptali işlemi için araç sahibinin PTT şubelerine başvurmaları gerekmektedir. İptal ettirdiğiniz HGS hesabındaki bakiyeyi 7 gün sonra yeni HGS hesabına aktarabilirsiniz. Eğer yeni bir HGS etiketi almak istemiyorsanız 1 ay sonra PTT şubelerinden kalan bakiyenizi alabilirsiniz.

HGS Ürününü Yeni Araçta Kullanmaya Devam Edebilir Miyim?

Bilindiği gibi HGS sisteminde kullanılan kartlar etiket tipi ve kart tipi olmak üzere iki farklı versiyonu vardır.  Aracın ön camına yapıştırılan etiket tipi koruma teknolojisi sayesinde araçtan söküldüğünde kullanılmaz hale gelmektedir. HGS kart tipi ürünü ise iptal edilmeden plaka güncelleme işlemi gerçekleştirerek kart tipi HGS ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

HGS İptali Nasıl Yapılır?” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir