Hem Hibrit Hemde Zırhlı Askeri Araç Üretildi!

Tarafından   Mayıs 9, 2017

Hem Hibrit Hemde Zırhlı Askeri Araç Üretildi!

Hibrit ve Zırhlı askeri araç ürettik. Ülkemizde üretilen bu araç hem elektrikli hemde zırhlı. İleri teknoloji ürünü olan bu araç Aselsan tarafından geliştirildi.

Altyapı sistemlerinde yurt dışına bağımlılığı azaltacak hibrit konsepti, yeni nesil araçların geliştirilmesinde büyük imkanlar sağlayacak, diğer araçlara da uygulanabilecek.

Milli savunma sanayisinin dışa bağımlılığının azaltılmasında büyük önem taşıyan bu yenilikle, Aselsan tarafından geliştirilen elektrikli motor, Katmerciler tarafından geliştirilen ve üretime hazır durumdaki HIZIR’a entegre edilecek. İki şirketin üzerinde çalıştığı proje, her iki şirketin standında aynı  anda tanıtılacak.

Türk savunma sanayisinde segmentinin en güçlü muharebe aracı olan HIZIR, bu yenilikçi atılımla birlikte aynı zamanda sektörünün ilk hibrit aracı unvanını kazanacak. HIZIR’la başlayan hibrit zırhlı araç konsepti, yeni zırhlı  araç geliştirmede de çığır açacak bir yenilik olacak.

Dışa bağımlılığı azaltacak 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, Aselsan gibi sektörde çok önemli yere sahip bir kuruluşla  birlikte, milli savunma sanayisinde ufuk açacak bir projeye imza atmaktan  mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti.

Hibrit araç konseptinin başarıyla hayata geçmesinin, yeni nesil  araçların geliştirilmesi için büyük imkan sunacağını beliren Katmerci, şunları kaydetti: “Savunma sektöründe yeniliklere ilgi duyan herkesi hibrit konseptini ve bu konseptle geliştirilecek ilk zırhlı araç olacak HIZIR’ı yerinde görmek üzere stantlarımıza davet ediyorum. HIZIR, yol ve performans testleri başarıyla tamamlanmış, üretime hazır, NATO standartlarında, balistik olarak güçlendirilmiş,  mayına karşı yüksek korumalı, segmentinin en güçlü 4×4 taktik tekerlekli zırhlı  muharebe aracı. Şimdi bu aracımıza, bir teknoloji üretim merkezi hüviyetindeki  milli değerimiz Aselsan tarafından geliştirilen elektrikli motoru entegre ederek,  karasal zırhlı araçlar alanında sektöre farklı bir boyut kazandıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir