Egzos Emisyon Gazı Nerelerden Ölçtürülür?

Tarafından   Haziran 20, 2017

Egzos Emisyon Gazı Nerelerden Ölçtürülür?

Egzos emisyon gazı ölçümü nerede yaptırılır? Egzos emisyon muayenesinden nasıl geçilir? Egzos emisyon muayenesinden geçmek için ne yapılmalı? İşte tüm merak edilenler yazımızın devamında.

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonları aynı zamanda Egzoz emisyon muayene istasyonu olarakta kullanılmaktadır. Normal Fenni muayeneniz esnasında eksik olması durumunda egzoz emisyon muayenenizi de gerekli ücretleri yatırdıktan sonra yaptırabilirsiniz. TUV muayenenizle igili zaman ve hak kaybına uğramazsınız ancak TUV de bulunan egzoz emisyon tespit cihazlarından birçok araç muayeneden kalmaktadır. Sanayilerde egzoz emisyon için yetkilendirilmiş bazı servisler vardır. Bu tarz servislerden egzoz muayenesinden geçmeniz daha kolay olacaktır.

Egzoz Emisyonu önceden hafif kusur olarak geçse de günümüzde egzoz emisyonunda geçemeyen araçlar normal muayenede ağır kusurlu olarak muayeneden kalmaktadır.(2010 da değişiklik yapılmıştır)

Egzoz emisyonunu geç yaptırmanın herhangi bir cezası yoktur . Ancak yakalanmanız durumunda aracınız bağlanabilir ve ağır para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir