Dolu Afetinden Otomobiller Hasar Gördü Mü?

Tarafından   Temmuz 27, 2017

Dolu Afetinden Otomobiller Hasar Gördü Mü?

İstanbulu etkisi altına alan dolu yağışı tüm semtlerde su baskınları, devrilen duvarlar, suya batmış arabalar. Otomobillerin camları patladı mı? Otomobiller su da kaldı mı? Su da otomobiller sürüklendi mi?

İstanbulu etkisi altına alan bu afetten otomobiller de hasar gördü. Haberlere yansıyan bir çok görüntüde araçlar su da  batmış, belediye otobüsleri suya saplanmış şekilde görüldü. İstanbulun bir çok ilçesinden gelen haberlere göre araçların camları patladı. Yumruk büyüklüğünde yağan dolu otomobillerin camlarını patlattı.

Cam Tavan Sorun Mu?

Cam tavan otomobiller estetik ve içeride ferahlık hissi uyandırdığı için kimi otomobil sahipleri araçlarını bu opsiyon ile satın almaktadır. Ancak bu gibi dolu felaketlerinde araçların camları patladığı haberleri gelince cam tavanlı otomobillerin güvenlik sorunu olup olmadığı tartışılıyor. Cam tavanlı otomobiller hem plastik hemde cam alaşımlı üretildiği için araç ön camlarından daha sağlam ve darbelere karşı dayanaklı olarak üretilmiştir. Dolu yağışlarında cam tavanı patlamış ya da kırılmış bir otomobil gözlemlenmedi. Ancak bu durum böyle bir olayın olmayacağı anlamına gelmeyecektir.

Sel Anında Ne Yapmalı?

Sel, birden bastırdığı ve yolları etkisi altına aldığı için hareket etme zamanı kalmamaktadır. Eğer sel anında aracınız sulara gömüldüyse, aracın içerisinde değil de tavanında oturmanızı ve yardım beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Araçları Kontrol Edin?

Yağan dolu ve sel, aracın kaportasına, tavanına, camına zarar vermiş olabilir. Mutlaka otomobillerinizi böyle bir afetten sonra kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir