Boya Koruma Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Tarafından   Temmuz 31, 2017

Boya Koruma Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Boya koruma nedir? Boya koruma işlemi nasıl gerçekleşir? Boya koruma çizikleri önler mi? Boya koruma nasıl uygulanır? İşte merak edilenler yazımızın devamında.

Boya ve vernik yüzeyini bir zırh gibi kaplayarak dış etmenlere karşı olağanüstü bir koruma sağlamaya başlar. Boya korumanın asıl amacı boyanızın rengini korumaktır. Matlaşmaları ve solmaları engellemek amaçlı üretilmiştir.

Boya korumanın ömrü ne kadardır?

Ülkemizde çevre şartlarından dolayı maalesef diğer ülkelerdeki gibi süreleri telafuz etmek mümkün değildir. Ama aracımızın düzenli olarak cilalı yıkanmasına dikkat edersek o zaman bu süreci uzatmak mümkündür. Çünkü basınçlı su az önce bahsettiğimiz boya korumanın doldurmuş olduğu gözenekleri zamanla tekrar açar. Fakat üzerine uygulanan sıvı bir cila sayesinde bu gözeneklerin yerleri tekrardan doldurulur. Bu sayede boya korumamız daha uzun süreli aracımızın üzerinde kalacaktır.

Boya Koruma Zararlı mıdır?

Bir kez boya koruma yapılmış arabada koruma işlemine devam edilmezse hiç yapılmamış araba gibi olur, herhangi bir ekstra zararı yoktur, sadece koruması devam etmez.

Aracınızı illa da kendiniz cilalamak isterseniz silikon içermeyen cilalardan herhangi birini kullanabilirsiniz genel olarak hepsinin içeriği aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir