BMW 8 Serisi Yeniden Yollara Çıkıyor

Tarafından   Mayıs 28, 2017

BMW 8 Serisi Yeniden Yollara Çıkıyor

BMW’nin uzun yıllardır üretmediği 8 serisi otomobilini yeniden üretiyor? BMW 8 serisi özellikler neler olacak? BMW8 serisi tasarımı belli oldu mu?

BMW binek otomobil sınıfının en tepesine yerleşecek olan 8 Serisi 18 yıl sonra geri döndü. Üretildiği 1989 ile 1999 yılları arasında otomobil tarihinin önemli modellerinden bir tanesi olmayı başaran 8 Serisi yeni yüzüyle 2018‘den itibaren yollardaki yerini alacak. BMW 8 konsept tasarımı Alman otomotiv devinin sosyal medya hesaplarında yayınlanan fotoğraflarla görücüye çıktı.

BMW

(Bayerische Motoren Werke AG’nin kısaltması) (Türkçe: Bavyera Motor Fabrikası A.Ş.)

Şirketin sloganı ve resmi kurumsal dili İngilizcedir. Sloganı ‘The Ultimate Driving Machine’ yani ‘En Gelişmiş Sürüş Makinası’. Bu sloganla, ünlü Alman teknolojisini ve AR-GE ‘deki kendine güveni vurguluyor.  Şirket, 1913 yılında Karl Friedrich Rapp tarafından Almanya ‘nın Münih kentinde kurulmuştur ve mimari olarak meşhur merkezi halen oradadır. İlk zamanlarda sadece uçak motoru üreten şirket, 1928 yılında satın aldığı Fahrzeugtechnik Eisenach A.G. otomobil şirketinden sonra otomobil üretiminine girmiştir. BMW ilk otomobil seri üretimini 1929’da 3/15 PS ismindeki otomobil ile başlamıştır.

BMW ilk olarak uçak motoru üretimi yapan bir firmaydı. Bu yüzden parçalı amblemin mavi kısmı gökyüzünü beyaz kısmıda uçak pervanesini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir