Araçta Borç Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Tarafından   Ağustos 31, 2017

Araçta Borç Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Araç borç sorgulama nasıl gerçekleştirilir? Araç üzerinde borç olup olmadığı nasıl anlaşılır? Araç borç sorgulama işleminizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlemleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Araç Borç Sorgulama

Araçlarla alakalı birçok işlem gibi araç borç sorgulama işlemi de online olarak yapılabilmektedir. Bu işlem sonucunda kişinin aracının üzerinde borç olup olmadığı öğrenilmektedir. Bu durum özellikle ikinci el araçlar için kullanışlıdır. Yeni aracını alan kişiler daha önceden o araç üzerine borç olup olmadığını merak edebilirler.

Araç borç sorgulama işleminizi Motorlu Taşıt Sorgulaması sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Bu kısımda eğer araç cezası bulunuyorsa araç ceza sorgulama işlemi de kolaylıkla yapılabilir. İlk olarak plakanızı girmelisiniz. Daha sonrasında eğer plakanız özel plaka ise altta yer alan kısımda bunu seçerek devam edersiniz. Bir altta da TC kimlik numaranızı ya da Vergi Kimlik Numaranızı girdikten sonra tescil tarihini de girerek araç borç sorgulaması yapabilirsiniz.

Araç/Otomobil Borç Sorgulamak İçin Tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir