Araç Muayeneleri Nasıl TÜVTÜRK’ten Yapılır?

Tarafından   Mart 28, 2017

Araç Muayeneleri Nasıl TÜVTÜRK’ten Yapılır?

Araç muayene işlemi nasıl yapılmaktadır? Araç muayeneleri bilindiği üzere zorunlu bir uygulamadır. Her araç sahibi belli periyotlar dahilinde araçlarını muayeneye sokmak zorundadır.

Her araç, araç muayene istasyonlarına gerekli evrakları ile birlikte giderek muayenesini yaptırmak zorundadır. Araç muayenesinde gerekli olan evraklar; nüfuz cüzdanı veya ehliyet, ruhsat, trafik sigortası ve araçta olması gereken ekipmanlardır.

Muayene ücreti nakit olarak ödenmektedir. Kredi kartı ile ödemeler ise önümüzdeki yıllarda hayata geçmesi bekleniyor. Muayene ücreti otomobiller için 2015 yılında 181 TL‘dir. Aracı muayene etmek için bu linkten randevu almanız gerekiyor. Eğer randevu alırsanız saatlerce kuyrukta kalmak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte bazı muayene istasyonlarında sadece randevulu araç sahiplerine hizmet verilmektedir. Bu yüzden randevuyu mutlaka almalısınız. Daha sonra muayene istasyonuna giderek ister kendiniz ister muayene yaptırmasını istediğiniz kişi tarafından işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fakat aracı teslim eden kişi tarafından teslim alınabilir. Bu detayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir