Araç Kilometre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Tarafından   Mart 4, 2017

Araç Kilometre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Araç kilometre öğrenme nasıl yapılır? Araç kilometre öğrenmek çok önemli bir işlemdir. İkinci el otomobil alacak olanlar araçların kilometrelerini merak etmektedirler. Peki aracın kilometresi nasıl öğrenilir? Kilometre sorgulama nereden ve nasıl yapılır?

SMS ile araç kilometre sorgulama yaparak aracın kilometre bilgisine ulaşabilir ve araç ile ilgili en son muayene bilgilerini öğrenebilirsiniz.

5664’e Mesaj Atarak Kilometre Öğrenme

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı veri tabanında kullanılarak geliştirilmiş olan bu sistemde araç kilometre bilgisini öğrenmek istediğiniz araç ile ilgili olarak ‘HASAR’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra ‘34 AT 662’ plaka bilgisini yazarak 5664’e SMS atmanız yeterlidir.

Bunun yanında araç km sorgulama için TÜVTÜRK sistemini de kullanabilirsiniz. Bu sistemde aracın son muayene bilgilerine ulaşarak aracın muayene aşamasında kilometre olarak kaçta olduğu bilgisini öğrenebilirsiniz. Böylelikle günümüz ile kıyaslama yapabilir ve km bilgisinin doğru veya yanlış olduğunu görebilirsiniz.

Tüvtürk Resmi Web Sitesi İçin Tıklayın

Araç Kilometre Öğrenme Nasıl Yapılır?” da bir yorum

  1. G vergi Gönderi yazarı

   Merhaba Özgür bey, araç km sorgulama için TÜVTÜRK sistemini de kullanabilirsiniz. Bu sistemde aracın son muayene bilgilerine ulaşarak aracın muayene aşamasında kilometre olarak kaçta olduğu bilgisini öğrenebilirsiniz.

    1. G vergi Gönderi yazarı

     Merhaba Gürcan bey, aracın muayeneye girdiği yerden bilgi alabilirsiniz.

    1. G vergi Gönderi yazarı

     Tüvtürk’den bunu öğrenebilirsiniz. Muayeneye girmeyen araç için ise bakımlarını yaptırdığı yetkili servis ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Buda yoksa iyi bir ustaya aracı götürmeniz gerekli olacaktır.

   1. Alican

    Merhaba sorgulama yaptıgımızda aracın son muayene km bilgisimi geliyor yoksa bütün muayene km gecmişi de geliyormu?

 1. Furkan

  Arkadaslar arac alacagim km sinin orjinal olup olmadigini ogrenemedim 5664 de msj attim km bilgisi yok tüv turkte de cikmiyo arac baska sehirden gelmis sanirim burda plaka degismis sasey le plaka tutmadigi icin tuvturkte cikmiyo ne yapmaliyim

  1. G vergi Gönderi yazarı

   Merhaba Furkan bey, yetkili servis bakımlıysa servisten km bilgilerini alabilirsiniz. Eğer bu durumda da KM öğrenemiyorsanız aracınızı yetkili serviste expertize ederken ustadan motorun yıpranmış oranını öğrenip km tahmini yaptırabilirsiniz.

 2. ahmet

  Tuvturkün internet sitesine gerekli bilgileri yazdım muayene tarihi ve muayene yeri gibi bilgiler yazıyor ama km bilgisi vermiyor nasıl km öğrenebilir

 3. AYKUT GENÇOĞLU

  KM SORUYORUZ HASARLA İLĞİLİ BİLĞİ VRİYOR BU İŞLEMİ BİLEN BİRİSİ VARSA AÇIKLASIN YOKSA BURAYA ATIN BUNA ATIN DEYİPTE MİLLETİN PARASINI BOŞA HARCATMAYIN

 4. Serkan

  Hiç yardımcı olacak bi Bilgi yok…. SMS attım km sorgusu gelmedi, tuvtürk sitesi de boş

 5. Ramazan

  Ya bu kadar para aliyor adi tuvturk. Bir aracin bilgisini dahi paylasamiyor. Kendi ulkesinde uygulama super ama bizim ulkede hersey bos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir