Araç İçinin Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Tarafından   Mart 21, 2017

Araç İçinin Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Otomobil iç temizliği nasıl yapılmalıdır? İşte ayrıntılar ve önemli ipuçları yazımızın devamında.

Genel olarak evde kullandığımız deterjanları arabada kullanmayız. Zira arabayla ev aynı yapıda değildirler. Araba temizliği için üretilmiş kimyasalları alıp kullanmamız daha doğru olacaktır. Aracımızın iç temizliği plastik aksamlar paspaslar ve iç döşeme olarak ayırabiliriz. Temiz bir bezle plastik aksamları rahatça temizleyebiliriz. Evde kullandığımız kimyasallarla yaparsak bozulmalar meydana gelebilmektedir.

Paspaslar ise Plastik ise suyun altında rahatça ıslatarak yıkanabilir. Ama kauçuk gibi diğer paspaslar fırça ve köpük yardımızyla rahatça temizlenir. Ama kuruması için biraz zaman vermeniz gerekecek yoksa arabaya değişik bir koku bırakır. İç döşeme temizliği ise kumaş ve deri olarak ayıralım. Kumaş döşemelerde araba temizlikleri için satılan spreyler var. Bunu aracımızın koltuklarının üzerine sıkıp bir müddet bekletmek gerekiyor.

Bu kirlerin kabarmasını sağlamaktadır. Süngerle bir güzelce silmemiz yeterli olacaktır. Eğer koltuklarımız deri ise aynı şekilde deri koltuklar için üretilmiş temizlik spreyi koltuğumuza püskürtüp bir süre beklettikten sonra yumuşak bir bezle silelim. Silme işleminden sonra deri koltuk korucuları vardır bunlarlada güzelce silip koltuk ömrünü uzatırız hemde deri gıcırdamalarından kurtulmuş olabiliriz. Bunların hepsini bir kenera bırakıp ben uğraşamam diyorsanız oto kuaföerleri var bu detaylı temizlikleri normal araç yıkama bedelinin 5 katı kadar fiyata yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir