Araç Aküsü Biterse Ne Yapılmalı?

Tarafından   Mart 18, 2017

Araç Aküsü Biterse Ne Yapılmalı?

Araç aküsü biterse ne yapılmalıdır? Araç aküsü bittiğinde ne yapılmalı? Akü aktarımı nedir ve nasıl yapılır? merak ettikleriniz yazımızın devamında. Araç aküsü neden biter?

Başka bir araçtan yardım isteyerek aküden aküye belli bir süreliğine akümüzü sarj edebiliriz. Eski model bir arabamız varsa arkadan itekleyerek 2. viteste arabayı çalıştırmayı deneyebiliriz. Ama bu yeni model araçlarda pek mümkün olmuyor. Bazen akümüz tamamıyla bitebilmektedir. Bu durumda servisi ya da sanayide birileri varsa çağırmanız gerekecektir. Genel olarak ya çekerler ya da yeni aküyle gelmektedirler. Birde akümüzü yeni aldıysak ve bittiyse aynı durumlar geçerlidir. Ama genel itibariyle bu durumlarda akümüzü sarj ettikten sonra eski durumuna gelmektedirler. Akümüzün bitme sebebi olarak farlarımızı açık unutmuş olabiliriz ya da radyo açık kalmıştır.

Otomobil aküsü oldukça hassas bir konudur. Akü beklenmedik bir durumda bitiyor veya sürekli sorun çıkartıyorsa, mutlaka servise göstermenizde yarar vardır. Akü otomobil iç aksamı ve ateşleme konusunda oldukça önemli bir görevi vardır. Akü çalışmıyorsa araçta çalışmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir