Alışveriş Merkezlerinde Plaka Tanıma Sistemi Gelecek Mi?

Tarafından   Mart 9, 2017

Alışveriş Merkezlerinde Plaka Tanıma Sistemi Gelecek Mi?

Güvenlik için plaka tanıma sistemi gelecek mi? Tüm alışveriş merkezlerini otoparklarına bu sistem geldiğinde, çalıntı ve ya illegal süreçler dolayısıyla aranan araçlar tespit edilebilecek. Plaka tanıma sistemi oldukça önemlidir. Araca dair herhangi bir arama yada suça karışması durumu olup olmadığını anında tespit edebilecek. Haberin ayrıntıları yazımızın devamında.

AVM’LERE YÖNELİK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

AVM’lerde araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına alışveriş merkezi yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak. Bu sistemden elde edilen veriler kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak.

İçişleri Bakanlığınca kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde de araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların girişlerine AVM yönetimi tarafından araç altı görüntüleme sistemi kurulup işletilecek.

Düşünülen sistemlere ilişkin teknik özellikler ve veri paylaşımına ilişkin hususlar ile bu sistemlerin işletilmesine ilişkin diğer hususlar İçişleri Bakanlığınca belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir