2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Tarihleri Değişti mi?

Tarafından   Mayıs 29, 2017

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Tarihleri Değişti mi? 2018 MTV ödeme işlemleri ne zaman başlıyor? 2018 MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır_? 2018′ de kaç para MTV ödeyeceğim?

2018 Motorlu taşıtlar vergisi geçen sene olduğu gibi bu yılda da Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitde ödenecek.2018 yılında MTV ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar için hazırladığımız bu sayfadan 2018 MTV ödemeleri hakkında detaylı bilgi edinebilirisiniz..

GİB İnternet Vergi Dairesi’nden faydalanan vatandaşlar 2018 MTV sorgulamasını yaptıktan sonra, yine aynı sistem üzerinden ödemelerini de gerçekleştirebiliyor.

2018’de Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyecek araç sahipleri isterlerse borçlarını tek seferde ödemelerini yapabilecek ancak tek seerde ödemek istemeyen ya da ödeme durumu müsayit olmayan vatandaşlar ise iki taksit olarak MTV ödemelerini yapacaklar. MTV ilk taksit ödemeleri 1 Ocak tarihinde başlıyor ve 31 Ocak 2018’e kadar ödemeler yapılabilecek. Diğer taraftan ikinci taksitler ise 1 Temmuz 2018’de başlayacak ve 31 Temmuz 2018’de ödemeler sona erecek.

2018 MTV ÖDEME VE HESAPLA NASIL YAPILIR?

MTV hesaplama, ödeme gibi işlemler için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi internet sitesine (https://intvd.gib.gov.tr) gidin. Ardından sayfanın alt kısmına indiğinizde “Motorlu Taşıtlar” yazısını göreceksiniz, buraya tıklayın. Açılan ekranda “Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama” yazısına tıklayın. Ardından; Araç Tipi, Araç Yaşı, Motor Silindir Hacmi bilgilerini seçin ve “Hesapla” butonuna basın. Bu işlemin sonunda yıllık tutarı ve taksit tutarını öğrenebilirsiniz.

Ödeme işleminde ise “Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme” yazısına tıklayın. Açılan ekranda Plaka, varsa Özel Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası, Tescil Tarihi bigilerini girin ve Tamam seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonunda internet üzerinden kredi kartı ya da bankamatik kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Sayfası için Tıklayınız

GİB Borç Sorgulama ve Ödeme Sayfası İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir