2018 Kasko Poliçesi Sorgulama

Tarafından   Eylül 5, 2017

2018 Kasko Poliçesi Sorgulama

2018 Kasko poliçesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? Kasko poliçesinin amacı nedir? Kasko poliçesinin kapsamı ve ek teminatları nelerdir? Kasko poliçesi nasıl sorgulanır öğrenmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Kasko Poliçesinin Amacı Nedir?

Kişinin sigorta yaptığı aracına ait herhangi bir hasarı tazmin etmektir. Kasko poliçesi karşı hasarı karşılamaz.

Kasko Poliçesinin Kapsamı

Sigorta şirketleri arasında sundukları teminatlar değişiklik gösterse de  hepsinde ortak olan ana teminatlar mevcuttur. Ana teminatlar çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma teminatlarıdır. Kasko poliçesi tamamen isteğe bağlı bir sigorta türü olduğu için ek teminat talep etmek mümkün.

Kasko Poliçesi Ek Teminatları Nelerdir?

İhtiyari mali mesuliyet teminatı: Olası bir kaza esnasında karşı araç veya bireylere zarar vermeniz durumunda verilen hasarı karşılamakla yükümlüsünüzdür. Kasko poliçenize ek teminat olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatını eklerseniz zararı sizin yerinize sigorta şirketiniz karşılayacaktır.

Terör teminatı: Kötü niyetli halk hareketleri, grev ve terör gibi halk tarafından verilebilecek zarar türüdür. Kasko poliçenizi teminat olarak eklediğinizde zararı şirketiniz karşılayacaktır.

Kasko Poliçesi Sorgulama

Kasko poliçenizi online olarak belgeleyebilirsiniz. E devletten sigorta şirketinizin resmi sayfasından sorgulayabilirsiniz. Firmanızın sitesinden sorgulama yaparken plakanız ve TC kimlik numaranız yeterli olacaktır. Sorgulama sonucunda araç bilgisi, teminat bilgisi ve indirim bilgilerinizin detaylarını varsa önceki kasko poliçenize ait bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir