2017 Yılında Otomobillerde İndirimler Arttı!

Tarafından   Mart 11, 2017

2017 Yılında Otomobillerde İndirimler Arttı!

Türkiye otomobil pazarı bu yıl daralırken satışlarını arttırmak isteyen otomobil satıcıları indirime gitmek zorunda kaldılar. Bu indirimler modeline göre değişiklik gösterdi Ancak 20 bin liraya kadar indirimler gerçekleştirildi.

Özellikle otomobil alımlarında belli miktar ödemeyi sıfır faizli sunan firmalar tüketicinin dikkatini çekmek istiyorlar. Bazı otomobil satıcıları 20 ay sıfır faiz ile krediler vermektedir. Bu uygulamayı yapmalarının amacı otomobil satışlarını arttırmak.

Birçok otomobil firma bayii sıfır faizli kredileri tüketicinin dikkati çekmektedir. Örneğin 90 bin tl satış fiyatı olan sıfır kilometre otomobile 20 ay sıfır faiz ile birlikte 30 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Durum böyle olunca tüketicinin cebinden nakit olarak 60 bin tl çıkmaktadır. 30 bin tlyi 20 ayda sıfır faiz ile ödeyen tüketiciye bu durum oldukça cazip gelmektedir.

Bankadan taşıt kredisi almak isteyenler için 30 bin tl oldukça yüksek rakamlara gelmektedir. Bu imkanları sunan otomobil satıcıları cazibe yaratmakta başarılı oldukları söylenebilir.

Araç satışlarındaki düşüş ile ekonomiyi canlandırmak ve para dönmesini isteyen satıcılar bu gibi uygulamalara gitmektedirler. Ülke ekonomisi düzelmezse bu indirimlerin ve ödeme kolaylıklarının da devam edeceği açıkça belli olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir