2017 Sıfır Araç Alımlarında ÖTV İndirimi Olacak Mı?

Tarafından   Mart 11, 2017

2017 Sıfır Araç Alımlarında ÖTV İndirimi Olacak Mı?

Sıfır kilometre otomobil alımlarında ÖTV indirimi olacak mı? Çok konuşulan ÖTV indirimi konusu nedir? Hangi araçlara ÖTV indirimi gelebilir? Ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır.

Varlık Fonuna devredilen  şirketler, yönetim biçimi sayesinde daha fazla katma değer sağlayacaklardır. Başka alacağımız önemli kararlar sayesinde uluslararası ortaklıklar da yapacağız.  Varlık Fonu daha da güçlenecek ve daha da büyüyecek. Kamu Varlıklarından bazılarının birleştirmeyi düşündüklerini aşama olarak şu anda hangilerinin bir araya getirildiğinde nasıl daha stratejik ve güçlü olacağını düşündüklerini belirtti.

KDV Ödenmeyecek!

İnşaat sektörümüzün ortaya koyduğu performans ile bölge ülkelerinden yatırım çekiyor.  Yabancıya konut satışı bir ihracat, ülkeye döviz kazandıran şirket.   Bugün bir inşaat şirketi yabancıya konut veya iş yeri açtığında yüzde 18’lik KDV’yi ödemeyecek.  Yabancılara konut satan inşaat şirketlerinin üzerine aldığı vergi yükünü iade edeceğiz. Geçtiğimiz yıl yabancılara 18 bin konut satılmış. Yeni düzenlememizde konut dışında ofisler de var. İnanıyoruz ki yabancılara yapılacak konut ve iş yeri satışları ciddi bir dinamizm kazanacak.

Gerekirse ÖTV İndirimi Gelir!

Otomotivde sektörlerle istişare ediyoruz. Onlarla konuşuyoruz. Ekonomiyi canlandıracak tedbirler alınması gerekiyorsa, karşılıklı oturur konuşuruz. Hem otomotiv sektörü diğer bütün sektörlerde ekonomiye can verecek düzenlemeyi yaparız. Bir taraftan bütçenin iki yakasını bir arada tutmak.

Haberin ayrıntılarından da anlaşılacağı üzere çokça konuşulan otomobillerdeki ötv indirimi uygulaması ekonominin durumuna göre yapılacağı anlaşılmaktadır. ÖTV indiriminin yapılacağına dair net bir açıklama gelmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir