2017 Fiat Egea Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Kadar?

Tarafından   Mart 8, 2017

2017 Fiat Egea Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Kadar?

Fiat Egea motorlu taşıtlar vergisi 2017 ikinci ödemeleri ne kadar? Egea 1.3 multijet motor MTV vergileri ne kadar? Egea 1.6 multijet motor mtv vergisi ne kadar?

Motorlu taşıtlar vergisi ödenmesi zorunlu olan yılda iki kerede ödenen vergi çeşitidir. Araç sahiplerinin aracının özelliklerine göre ödeyeceği bu vergi zorunlu ve ödenmediği takdirde üzerine borç faizi binmektedir.

1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0 ve üzeri motor hacimleri otomobilden otomobile değişiklik göstermektedir. Her aracın kendine göre farklı motor hacmi vardır. Motorlu taşıtlar vergisini bu motor hacmi belirleyen bir faktördür. Motorlu taşıtlar vergisinin ne kadar olacağını belirleyen ikinci faktör ise aracın yaşıdır. Aldığınız sıfır kilometre otomobilin MTV ödemesi her zaman fazla olacaktır.

Araçların hangi ücret bandından ödeyeceğini motor hacmi belirlemektedir. Bu ödemeleri aşağı doğru çekmenin tek yolu vardır. Buda aracın yaşıdır. Araç yaşlandıkça ödenecek olan MTV miktarı da belirlenen orana göre düşecektir.

Fiat egea modelinde 1.3, 1.4 ve 1.6 motor hacimlerini kullanmaktadır. 1.3 dizel, 1.4 benzinli ve 1.6 dizel motorlar olarak satışta olan egea vergi dostu otomobiller arasında yer almaktadır.

Sizin aracınız 1.3 motor ise 1.3 bandından ücretlendirileceksiniz. Bunda aracın yaşı da önemlidir.

Hemen aşağıdaki tabloyu inceleyerek sizde ne kadar ücret ödeyeceğinizi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir